Jste zde

Vzdělávací programy v Muzeu církevního umění

Biskupství plzeňské nabízí tyto vzdělávací programy pro základní školy v prostorách Muzea církevního umění plzeňské diecéze v Plzni:

„Františkánský klášter“ je program určený pro žáky 1. stupně ZŠ, v němž se žáci seznámí s historií místa a dozví se, proč se mu říká právě františkánský. Prolíná se zde promítání, dialog se žáky, písemné úkoly, manuální činnost, prohlídka muzea, ale i hlubší zamyšlení nad způsobem života lidí, kteří po sobě zanechávají viditelné stopy, užitečné celé naší společnosti. Časová dotace je 1 hodina.

„Když má císař strach“ je program určený pro žáky 2. stupně ZŠ, v němž se studenti pokusí vrátit do období konce 16. století, kdy zemi zachvátila morová epidemie a následkem toho se císař Rudolf II. uchýlil do Plzně. Žáci si vyzkouší diplomatické slyšení u císaře, dozví se o historii kláštera, jeho smyslu a spojení s městem. Jedním z klíčových pojmů bude strach – před čím utíkáme dnes, a hrozba – co je morem, hrozbou ve 21. století. Časová dotace 1,5 – 2 hodiny.

Tuto nabídku můžete využít ve všedních dnech (mimo pondělky) od 15. května 2018, začátky programů v 10:00. Žáci platí zlevněné vstupné 30 Kč na osobu, na volný vstup mají nárok dospělé osoby doprovázející školní skupinu (na každých 10 dětí jeden dospělý). Program pro skupinu lze objednat na tel.: 731 619 698 (Ludmila Němečková) nebo na mailu nemeckova@bip.cz.

ke stažení
PDF iconprogramy_2.pdf